Problemy z inicjacją seksualną u 22-latki

Problem z inicjacją seksualną. Jestem 22-letnią dziewicą. Boje się, że to już nigdy się nie zmieni. Nie jestem zakompleksiona, wiem, że podobam się mężczyznom lecz wiele osób mi mówi, że ich odstraszam swoją niedostępnością. Nie robię tego świadomie. Odczuwam silny pociąg seksualny i przez to, że go nie realizuję jestem bardzo zestresowana. Czy wskazana jest jakaś terapia u seksuologa czy należy samemu poradzić sobie z problemem? Bardzo proszę o pomoc

Dzień dobry.

Jeżeli czuje Pani potrzebę terapii, nie ma przeszkód, by się jej poddać. Nie wydaje się też, by wymagana była akurat terapia seksuologiczna, ponieważ Pani problem, aczkolwiek definiowany jako seksualny, ma podłoże psychologiczne (jak kto woli - psychiczne).

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Z większością życiowych trudności radzimy sobie różnymi sposobami - samodzielnie, z pomocą i wsparciem przyjaciół, zwiększając swoją wiedzę dzięki np. książkom, korzystając z ogólnodostępnych porad, eksperymentując itp. Zawsze jest możliwe rozwiązanie swojego problemu właśnie w ten sposób.
Jedną z metod jest jednak także konsultacja psychologiczna i/ lub psychoterapia, których szczególną zaletą jest bardzo indywidualne podejście do Pani i Pani sytuacji - np. analiza cech osobowości, historii życia, potrzeb i motywacji (często nieuświadamianych) itp.

Pozdrawiam!

Witam, uważam,że warto aby Pani skorzystała z kilku wizyt u psychoterapeuty, wyraźne jest bowiem u Pani wewnętrzne skonfliktowanie, w bardzo ważnej sprawie.
Pozostawanie w opisanym stanie ducha, może niepotrzebnie utrwalić problem i będzie on potem trudniejszy do rozwiązania. Pozdrawiam