Problemy seksualne w małżeństwie

co mam zrobić, jak postąpić - mąż mnie przez 21 lat małżeństwa lekceważył w sprawach seksualnych, potrafił być najbardziej okrutny jak tylko możliwe i jeszcze się w kłótniach przyznać, że on to dobrze sobie przemyślał, kiedy ja uporałam się z chęcią współżycia, co zmierzało ku rozwodowi - nagle maż zmienił się o 180 st. zapałał seksem, robił wymówki, naciskał, ale to współżycie miało tylko i wyłącznie charakter jego zaspakajania, przyszedł moment i ja się odezwałam, powiedziałam, co ja czuje

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.
Potrzeby seksualne partnerów są bardzo indywidualną sprawą, która może się znacząco zmieniać w ciągu życia. Myślę, że warto skontaktować się psychologiem/terapeutą, w celu wspólnej konsultacji. Może to pozwoli nieco rozjaśnić tę sytuację.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Niestety nie wyraziła Pani wątpliwości czy nie zadała pytania...Zachowanie Pani męża można klasyfikować jako przemoc psychiczną - jawne przeciwstawianie sie jej, mówienie co się czuje i czego się oczekuje jest z Pani strony bardzo dobrym zachowaniem. Jeżeli konflikt między wami będzie narastał proszę rozważyć dwie opcje - terapii małżeńskiej, lub zakończenia relacji. Pozdrawiam.