Małżeństwo z człowiekiem niespełnionym życiowo

Wiele czytalam o zwiazkach z wamp. energ.,toks. zwiazkach itd.Choc wiele sie zgadza, to jednak moim probl. jest zycie z neurotykiem- czl.totalnie niespelniony, szukajacy ciagle drogi zyciowej,majacy problemy z decyzja jaka bulke wybrac.Deklarowal na poczatku swoja stanowczosc i mocny charakter, ale sie nie sprawdzilo. Mamy dziecko, byly zdrady przed slubem,wybaczalam w nadziei..4 lata po slubie,od 8 m-cy mowi ze sie wypalil ale nie umie odejsc i mi nie pozwala..grajac na moich emocjach.co robic?

Witam!
Ciekawa jestem, jaki ma Pani własny pomysł na rozwiązanie trudnej sytuacji w małżeństwie? I co to oznacza, że mąż nie pozwala Pani odejść? Ja niestety nie powiem Pani co robić. Takie ważne decyzje życiowe każdy z nas musi podejmować samodzielnie, bo to Pani będzie musiała radzić sobie z konsekwencjami każdej decyzji. Jedyne co mogę doradzić to, że dobrze jest podjąć jakiekolwiek działanie. Trwanie z bezczynności, niejasnym oczekiwaniu jest trudne i rzadko wnosi coś konstruktywnego.
Pozdrawiam!

Opisuje Pani związek trudny, wywołujący u Pani wątpliwości "co dalej". Trudno udzielić takiej porady przez internet, być może pomocna byłaby konsultacja psychologiczna w gabinecie, gdzie razem z psychologiem mogłaby Pani rozważyć różne opcje rozwiązania tego problemu.

Pozdrawiam!

Proszę skonsultować się z psychologiem. Praca nad własna emocjonalnością, poczuciem bezpieczeństwa, odpowiedzialności, sprawstwa, własnej wartości i asertywności, pozwoli Pani zrozumieć swoje wartości, potrzeby i oczekiwania i kierować się nimi w życiu. Inaczej mówiąc- pozwoli nie tylko zdecydować czego by Pani chciała dla siebie z małżeństwie (i w życiu), ale także wzmocni i zmotywuje do konsekwentnej realizacji tego.