Czy istnieje górna granica wieku inicjacji seksualnej?

Czy istnieje górna granica wieku inicjacji seksualnej? Czy można przeżyć swój pierwszy raz w wieku 37 lat? Czy zdarzają się tacy, którzy przeżyli inicjację po 50? Myślę, że jeżeli się tego nie zrobi do 35. roku życia, to potem już nie ma szans zacząć. Mam 24 lata i myślę, że sprawa jest już dla mnie przegrana. Jestem beznadziejnym przypadkiem. Seks, miłość, to nie dla mnie.

Dzień Dobry.

Nie uważam, że jest jakakolwiek górna granica.
Seksualność jest bardzo indywidualna.
Są osoby, które zaczynają aktywność seksualną przed 20 r.ż, są również tacy, którzy po 20, a inni jeszcze później.
Nie ma w tym nic dziwnego, ani patologicznego.
Zachęcam Panią jednak do konsultacji z seksuologiem-terapeutą.

Dzień Dobry.

Proponuję wizytę z synkiem u psychologa dziecięcego. Można skorzystać z takiej konsultacji prywatnie lub na NFZ np. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Przesyłając serdeczności,
D.Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl
facebook.com/nadzycie/
Konsultacje Skype: Wsparcie Psychomeds