Zanik potrzeb seksualnych

Witam! Mój problem polega na tym, że moje libido jest na poziomie zerowym. Wcześniej z moim partnerem kochałam się normalnie i odczuwałam podniecenie. Jednak od kilku miesięcy przy zbliżeniu nie mam ochoty na seks w ogóle, nie odczuwam żadnego napięcia nic, moja pochwa jest sucha. Strasznie mi to doskwiera, chciałabym aby powróciło to napięcie sprzed miesięcy. Dodam jeszcze, że choruję na niedoczynność tarczycy.

Dzień dobry!

Zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy mogą mieć istotny wpływ na libido, pożądanie, podniecenie, zadowolenie ze stosunku i zdolność przeżywania orgazmu. O tych objawach powinien wiedzieć Pani endokrynolog i w toku leczenia sprawdzać, czy np. obecnie stosowana farmakoterapia poprawia Pani zadowolenie z życia seksualnego, czy nie. Być może warto spotkać się również z lekarzem seksuologiem, który poświęciłby się wyłącznie sferze Pani zdrowia seksualnego. Być może istnieją inne przyczyny spadku libido - np. inne towarzyszące choroby, kwestie ginekologiczne, stosowana antykoncepcja czy relacje z partnerem.

Pozdrawiam!