Zaniżone leukocyty u 11-latka

Witam serdecznie, Dziś odebrałam wyniki mojego 11 letniego syna - chodzi do klasy sportowej. Przy wydawaniu, pielęgniarka zwróciła, że leukocyty są zaniżone, co zbudziło moją czujność. Czy powinnam martwić się poniższymi wynikami?: Leukocyty - 3,0 Erytrocyty - 4,72 Hemoglobina - 12,8 Hematokryt - 37 MCV - 78 MCH - 27 MCHC - 34,8 Płytki krwi - 232 Limfocyty % - 44 neutrofile % - 45 limfocyty # -1,3 neutrofile # - 1,3 rdw-cv - 13 pdw - 11 mpv - 10 p-lcr - 23. W moczu nic nie wyszło. Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
wynik badania krwi obecnie nie budzi powodów do niepokoju, zwłaszcza, jeżeli dodatkowo nie występują takie objawy, jak osłabienie, czy częste infekcje. Na niewielkie obniżenie mogły mieć wpływ nawet tak błahe czynniki, jak spożycie dużej ilości płynów przed badaniem.