Zapadnięcie żeber po operacji metodą Nussa

Rok temu odbyłem operację metodą Nussa.Przed operacją miałem zapadnięty tylko mostek, po operacji od początku wystąpiło zapadnięcie z lewej strony, myślę, że to w wyniku ściśnięcia tą płytką, żebra się wygięły, i teraz moje pytanie jest takie, ponieważ po operacji lekarz wykonujący zabieg twierdził, że jest to tylko ściśnięty mięsień, jak się potem okazało są ściśnięte żebra, minął rok i dalej to wygląda tak samo, Mam pytanie czy po wyjęciu płytki, żebra wrócą do swojej normalnej postaci ?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest to przewidzieć. proszę koniecznie udać się do lekarza wykonującego zabieg. Lekarz ten najlepiej będzie wiedział jak dalej należy postępować.