Zapalenie a przygotowanie do leczenia kanałowego

Witam! Miałem przygotowany ząb do leczenia kanałowego. Założono mi Dexadent i fleczer. Po tygodniu wystąpiło zapalenie. Stomatolog z poradni stomatologicznej przepisał mi Clindamycin (Kuracja na 6 dni) i kazał zgłosić się do stomatologa prowadzącego. Moja Pani stomatolog może mnie przyjąć dopiero za 2 tygodnie. Czy antybiotykoterapia da mi czas na to aby poczekać te dwa tygodnie? Objawy zapalenia (ból, opuchlizna) zeszły po 1-wszej dawce. Pozdrawiam!

Witam. Z Pana wypowiedzi wynika, że nie pozostawiono Panu wyboru. Dwa tygodnie powinien Pan wytrzymać, gdyby jednak w tym czasie stan się zaostrzył, trzeba będzie szukać innego lekarza. Pozdrawiam Krystyna Pikała