Zapalenie błony śluzowej żołądka?

Mój problem polega na tym ,że od ponad 0,5 roku zaczęło się burczenie w brzuchu, z czasem się bardzo nasilało, w końcu doszło do tego ,że w ciągu tygodnia bardzo unikam ;owoców cytrusów; mandarynek, pomarańczy, chipsów, napojów gazowanych, mleka, pomidorów, cebuli ii dużo innych rzeczy, jem bardzo podzielone rzeczy, ryby, szynkę.. od ok. miesiąca jest bardzo źle, BARDZO często gdy wstaje mdli mnie, występują nudności, wymiotuje! Nie, że raz, tylko codziennie. Byłam u gastrologa, lekarza rodzinnego, miałam robione USG wyszło pozytywnie, badania krwi i kału - bardzo dużo, to ok. połowa tych badań wyszła dobrze! a z kału dostane wyniki w następnym tygodniu. Bardzo często czuje wszelkie bóle brzucha, jelit? począwszy od kłucia, do gazów, wzdęć. Co to może być? dodam ,że również czasem, rzadziej i to nie jest aż tak bardzo uciążliwe jak wcześniejsze opisane objawy pieczenie w przełyku, odgłosy(burczenie) w przełyku. To co zaczęło się dziać ostatnimi czasy nie jest normalne, coś przecież musi być nie tak, poranne wymioty, bardzo częste bóle brzucha, przelewanie, burczenie; czasem przez to ni daje rady iść do szkoły - a jestem w 3gim. ważne jest dla mnie dostanie się do dobrego liceum. I to nie może być raczej spowodowane stresem, bo nawet gdy bardzo chcę iść do szkoły; mam przedstawienie, sprawdzian na który wszystko umiem to i tak często są te problemy…  Problemów ze stolcem raczej nie mam . Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam, objawy, które Pani opisuje mogą faktycznie świadczyć o istnieniu zapalenia błony śluzowej żołądka lub nawet chorobie wrzodowej. Aby postawić właściwe rozpoznanie i ustalić dalsze leczenie, wskazane jest wykonanie gastroskopii. Tylko wtedy lekarz endoskopista może dokładnie obejrzeć błonę śluzową żołądka, a także dwunastnicy, oraz wykluczyć obecność ewentualnej przepukliny roztworu przełykowego. Choroba wrzodowa, jak też i inne stany nieżytowe błony śluzowej żołądka mogą być następstwem zakażenia bakterią o nazwie Helicobacter pylori, na której obecność można wykonać specjalny test w trakcie gastroskopii. Życzę dużo zdrowia.