Zapalenie gruczołu Bartholina a objawy podobne do ciąży

Kilka razy przechodziłam zapalenie gruczołu bartholina. 2 razy konieczna była marsupializacja. Ostatnio myślałam, że jestem w ciąży (beta hcg 10212mlU/ml, drugi 14333mlU a trzeci 15312mlU) + bolesność piersi, nudności. Na usg brak pęcherzyka. Ostatnia @ 24.01. Cały luty miałam plamienia, krwawienia aż w końcu spóźnioną @. Czy gdyby powstała znowu torbiel gruczołu (póki co niebolesna i niewyczuwalna) mogłaby dawać objawy podobne do ciąży?

Nie. To są całkiem niezależne sprawy, a poza tym torbiel gruczołu Bartholina nie powoduje zwiększonego poziomu betaHCG.

Przede wszystkim zapalenie gruczołu Bartholina nie daje podwyższonego poziomu bHCG. Podwyższony poziom HCG, brak miesiączki, plamienia , oraz brak pęcherzyka ciążowego w jamie macicy wskazują na ciążę, ale niestety pozamaciczną ewentualnie poronienie. Koniecznie proszę się udać do swojego ginekologa. Pozdrawiam