Zapalenie jajników a wskazania do unikania wysiłku fizycznego

Witam, cierpię na zapalenie jajników, biorę już drugi antybiotyk i mam nadzieję, że wreszcie pomoże. 6 lat temu również to przechodziłam i leczenie było mozolnie długie. Ale do rzeczy - chciałam zapytać dlaczego podczas zapalenia przydatków tak ważne jest leżenie i unikanie wysiłku? przyznam że nie specjalnie się oszczędzam, czuje się dobrze poza tymi bólami jajników.

Lek. Tomasz Budlewski

Odpoczynek i oszczędzanie się jest ważne w tego typu dolegliwościach ponieważ organizm musi mieć "siły na walkę z infekcją". Być może właśnie wysiłek opóźnia wyleczenie. Proszę stosować się do zaleceń lekarskich.