Zapalenie kaletki przedrzepkowej

Jak leczyć zapalenie przed rzepki w stawie kolanowym ?.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, leczenie może obejmować podawanie niesteroidowych leków przeciwzapalych (doustnie, jak i miejscowo - żelu), a w przypadku infekcji bakteryjnej także antybiotyki. Jeśli leki nie pomagają,można spróbować glikokortykosterydów poprzez wstrzyknięcie. Konieczne jest także odciążenie stawu oraz zimne okłady. Pomocne są ćwiczenia, które mają na celu zachowanie pełniej ruchomości.
Gdyby takowa terapia nie skutkowała lub gdyby choroba nawracała, można podjąć decyzję o leczeniu chirurgicznym. Zabiegi polegają np. na nakłuciu kaletki i usunięciu z niej nadmiaru płynu.

Pozdrawiam