Zapalenie mięśni międzyżebrowych i bóle w klatce piersiowej

Witam! Od dłuższego czasu ok. 3-5 miesięcy mam bóle w okolicy górnej partii lewego mięśnia klatki piersiowej. Drętwienie ręki jest najgorsze, jednak to kiedy się położę nie ważne czy wieczorem czy w ciągu dnia, staram się odpoczywać, jednak mój oddech zaczyna robić się płytki, serce jakby przyspiesza aż w końcu w kulminacji takiego niby ataku muszę otworzyć oczy poruszyć się, zmienić pozycję, żeby to wszystko przeszło. 02.10.2012 byłem u kardiologa, nie stwierdził żadnych problemów z sercem, dostałem tylko skierowanie na badania krwi, ale nie wiem co robić i gdzie dalej udać się z tym problemem. Czy ma ktoś jakiś pomysł? Michał 29 lat

Witam! Opisane objawy mogą sugerować zapalenie mięśni międzyżebrowych. Jest łagodna choroba o podłożu wirusowym, w której dominującym objawem jest ból zależny od ruchów oddechowych. Brak zmian w badaniu fizykalnym oraz związek bólu z ruchami oddechowymi w Pana przypadku wydają się potwierdzać taką przyczynę. Warto również zwrócić uwagę na ewentualny wpływ czynników psychicznych, ale jeśli nie występowały u Pana nigdy problemy z nadmiernym stresem i nerwicą to jest to mniej prawdopodobna przyczyna. Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu przeprowadzenia badania fizykalnego oraz ewentualnych badań dodatkowych. W przypadku potwierdzenia zapalenia mięśni międzyżebrowych wskazane jest wdrożenie leczenia przeciwzapalnego. Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego lub internisty. Pozdrawiam serdecznie!