Ogólne osłabienie i drżenie mięśni a porażenie mięśni międzyżebrowych

Witam. Od miesiąca mam narastające problemy. Zaczeło się od ogólnego osłabienia oraz szybkiego męczenia się nóg i drżenia mięśni ud przy obciążeniu (np. przysiad). Po 2 tyg podobne objawy zaczęły dotykać rąk (drżenie bicepsów przy ruchach). Teraz doszło budzenie się w nocy, rano mocne rozbicie i osłąbienie, potrzeba wzięcia oddechu, potrzeba przerywania wypowiedzi na wzięcie oddechu, lekki kaszel itp. Jakie badania mogą potwierdzić lub wykluczyć problemy w stylu porażenia mięśni międzyżebrowych?
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Na wstępie pragnę zaznaczyć, że jeśli jest Pan/Pani w stanie normalnie oddychać porażenie mięśni międzyżebrowych jest mało prawdopodobne. opisywane dolegliwości mogą mieć natomiast związek z chorobami układu krążeniowo-oddechowego lub zaburzeniami neurologicznymi. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się wizyta u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania, skieruje Pana/Panią do dalszej diagnostyki.