Zapalenie mieszka włosowego i krosty na tyle głowy

Witam, Od kilku lat borykam się z problemem zapalenia mieszka włosowowego (tak stwierdził mój lekarz dermatolog). Krosty pojawiają się tylko na tylniej części głowy. Brałem przez trzy miesiące antybiotyk doustnie (nazwy nie pamiętam ,ale miał zastosowanie również w leczeniu trądzika). Jak tylko przestałem od razu (po kilku dniach) wysypało z powrotem. Mam 40 lat i chciałbym zapytać o inne formy leczenia, może coś do zastosowania miejscowego np. maść,szampon,inne. Proszę o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Zapalenie mieszków włosowych może być leczone zarówno miejscowo jak i ogólnie. Wszystko zależy od nasilenia objawów. Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości ocenić Pana zmian. Jeśli zmiany pojawiły się ponownie, proszę ponownie skonsultować się ze specjalistą dermatologiem. Sugeruję także wykonanie badania poziomu glikemii we krwi. Nieprawidłowości w gospodarce węglowodanowej sprzyjają bowiem występowaniu zmian ropnych.