Zapalenie oskrzeli a antybiotyk Summamed

Witam,mam roczną córeczkę,w środę zdjagnozowano zapalenie oskrzeli,antybiotyk summamed. Od podania leku zaczęły występować goraczki w dZień 37.8 na wieczor i w nocy 38,5,trwa to 4 dzien i objawy (kaszel i zatakne zatoki i katar no i ta gorącZka) nie ustają. Mamy weekend i chyba nie będę czekac do pn i pojade na pogotowie,czy to dobra decyzja? Pozdrawiamy

Witam,
Jeśli brak poprawy po 4 dobie podawania antybiotyku to infekcja może mieć tło wirusowe ( jak 80% infekcji górnych dróg oddechowych) i w takiej sytuacji nie będzie skuteczny. Jeśli martwi Panią stan dziecka warto skonsultować się z lekarzem.
Pozdrawiam,
Anna Ratajczak