Zapalenie lewostronne płuc i stosowanie antybiotyku Klabax

Witam,moja córeczka ma zapalenie lewostronne płuc,ma 5 latek,lekarz przypisał antybiotyk klabax,i syrop supremin,ale gorączka trwa 5 dni,czy to normalne,ma 38,5.co ja mam zrobic,podaje syrop ibum forte,na przemian z apap w granulkach,martwie się o swoją córeczke i nie wiem co dalej,na kontrole mamy dopiero we wtorek lub środa,pozdrawiam i proszę o pomoc,Olga

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli po 5 dniach antybiotykoterapii gorączka nie spada, proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą. Być może konieczna jest zmiana antybiotyku. Do czasu wizyty proszę podawać dziecku leki przeciwgorączkowe.