Zapalenie oskrzeli przed kolonoskopią

Witam, Niestety tydzień przed kolonoskopią zachorowałam na zapalenie oskrzeli i byłam zmuszona brać antybiotyk. Czuję się już dobrze, ale czy będzie wpływało na przebieg badania fakt, iż brałam antybiotyki i inne leki i to nawet w dniu badania? Nie chcę czekać kolejne 3 miesiące na badanie. Leki, które zażywam teraz i w dniu badania to: Auglavin, Multilac, PectoDrill. Bardzo proszę o odpowiedź czy mogę iść na badanie.

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie powinno, proponuje przed badaniem poinformować lekarza o przyjmowanych lekach i o zapalenie oskrzeli.