Zapalenie tarczycy a stany depresyjne

Witam. W VI br. przeszłam zapalenie tarczycy (TSH-0,02 IU/ml, FT3-8,40pg/ml,FT4-3,53 ng/dl, OB-75). W VIII br. wykonałam kontrolne bad.(TSH-20,94 IU/ml,FT3-3 pg/ml,FT4-0,79 ng/dl, OB-15).Następnie w XII br. bad. TSH 3-10,48 mUl/l.Od 2009-2015 leczyłam się na niedoczynność. W VI odstawiłam leki(eutyrox50).Obecnie jestem senna,apatyczna,brak mi koncentracji,miewam nasilone stany depresyjne.Zmieniłam miejsce zamieszkania,nie mam lekarza z którym mogłabym się skonsultować.W VI br. czułam się super

Dzień dobry,

Proszę w miarę możliwości jak najszybciej oznaczyć hormony tarczycy. Najprawdopodobniej ma Pani niedoczynność tarczycy - objawy są dość charakterystyczne. Jeśli rozpoznanie potwierdzi się w badaniach, proszę jak najszybciej skontaktować się z endokrynologiem, który dobierze Pani odpowiednią dawkę leku i objawy powinny ustąpić.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz