Zapalne i ropne krosty po 7-10 dniach od ścięcia włosów

Mam męczący problem ze skórą głowy. Zawsze gdy zetnę włosy, po 7-10 dniach następuje wysyp ogromnej ilości zapalnych, później ropnych krost. Aby wykluczyć możliwość zakażenia np. u fryzjera, często głowę golę swoją elektryczną maszynką do strzyżenia (odkażaną), jednak problem występuje również wtedy. Co więcej, nigdy nie ścinam włosów "na łyso" ani tradycyjną maszynką do golenia więc nie może dojść do uszkodzenia naskórka. Co jest przyczyną i co sprawi, że będę mógł bez problemu ścinać włosy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli problem pojawia się zawsze po ścięciu włosów, zdecydowanie jest to kwestia uszkodzenia naskórka i nadkażenia mieszków włosowych. Jest to możliwe nawet jeśli nie ścina się Pan na łyso ani nie używa Pan tradycyjnej maszynki do golenia. Sugeruję próbę ścinania się nożyczkami oraz unikanie ścinania się na bardzo krótko, a problem powinien ustąpić.