Co robić po podrażnieniu skóry depilacją?

Witam serdecznie, w czwartek depilowałam włosy pod pachami maszynką elektryczna, po depilacji pojawiła się mocna tkliwość włosków, taka przeszkadzająca, czuje, że ten dyskomfort jest na zewnatrz, w środku jak dotykam nic mnie nie boli. Nie ma zaczerwienień, ani krost ropnych - tylko ta dziwna tkliwość która trwa już 4 dni, czasami coś delikatnje zaswędzi. Czy to może być zapalenie mieszków włosowych?

Objawem stanu zapalnego jest najczęściej zaczerwienienie okolicy objętej procesem patologicznym. Prawdopodobnie doszło do powierzchownego uszkodzenia naskorka. Podrażnioną okolicę można natłuszczać.