Zaparcia, bóle w okolicy odbytu, krew w kale

Witam serdecznie mam pytanie zwazane z nieprawidłowosciami ktore pojawiły sie w jelicie grubym, mianowicie od paru dni mecza mnie zaparcia, do tego dochodzi do bółów w okolicy odbytu a w kale pojawiły sie sladowe ilosci krwi czy sa to objawy czegos powaznego? i czy natychmiast powinnam si skonsultowac z lekarzem?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

mogą to być dolegliwości związane z występowaniem tzw. szczeliny odbytu. Aby potwierdzić tą diagnozę lub wykluczyć proponuję udać się do proktologa/ chirurga. Szczelina nie jest bardzo poważnym schorzeniem, jednak może przejść w dość uciążliwą postać przewlekłą. Również konsultacja internetowa nie zastąpi wywiadu i badania lekarskiego, które jest jedyną możliwością aby stwierdzić czy to podejrzenie jest prawdziwe, czy tez jest to jeszcze jakieś inne schorzenie.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko