Zaparcia i inne problemy z trawieniem

Witam, mam ogromny problem z trawieniem od kilku lat zaczelo sie tylko od niewinnych zaparć. W zeszłym roku zaczelam regularnie trenować i przykładać wieksza uwagę do tego co jem. Lekarz zdiagnozował u mnie zespol jelita drazliwego odstawiłam surowe owoce w większości tj jabłko gruszka, warzywa kapustne groch fasole. Zaczelam po treningu pic Shake z kazeina i wtedy zaczęły sie rewolucje biegunkowe. Odstawiłam je całkowicie ale nadal mam problemy z nadmiernymi gazami i to okropne przelewanie sie

Szanowna Pani, u podłoża zespołu jelita drażliwego często leżą pewne nierozwiązane konflikty, napięcia emocjonalne. Problemy z trawieniem często mają właśnie charakter psychosomatyczny. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, w połączeniu z odpowiednią dietą, a nie koniecznie leki. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów w Gdyni znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Polecam również artykuł:
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej