Zapis zróżnicowany przestrzennie, dobrze wyrażony, dość regularny

Co oznacza wynik badania Eeg. Badanie wykonano w czuwaniu . Zapis zróżnicowany przestrzennie,dobrze wyrażony,dość regularny alpha o częstotliwości 11Hz i amplitudzie do 100 uV. W okolicy skroniowej prawej występują okresowo pojedyńcze zespoły fala ostra -fala wolna. RZ zaznaczona w czasie FS widoczna czynność napadowa uogólniona w postaci serii fal wolnych, HV miernie nasila zmiany w okolicy skroniowej prawej. Zapis ze zmianami w okolicy skroniowej prawej i tendencją do czynności napadowej uogó

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza neurologa. Po badaniu oraz łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Badanie EEG zawsze!!! interpretuje się w kontekście objawów klinicznych i badania przedmiotowego. Prawidłowy wynik badania nie świadczy o braku choroby i odwrotnie zmiany w badaniu EEG występują również u ludzi zdrowych.