Zapomniałam o dwóch tabletkach - kiedy dostanę okres i jak dalej mam je brać?

Biorę tabletki od pół roku. Zawsze regularnie. Obecnie wyjechałam do rodziny na drugi koniec Polski na święta i zapomniałam ze sobą tabletek. Pominę niestety 2 tabletki. A do końca zostało mi 7 tabletek. Gdybym brała normalnie tabletki, to skończyłyby mi się w środę, a okres dostałabym, jak zawsze zresztą, w niedzielę - 2 stycznia. Jak wrócę do domu, jak mam dalej brać tabletki i kiedy przypuszczalnie dostanę okres? Proszę o szybką radę.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Rozumiem, że pominięte tabletki dotyczą trzeciego tygodnia przyjmowania. W tym wypadku są dwa wyjścia. Jedno z nich to przyjąć jak najszybciej pominiętą tabletkę. W Pani przypadku będzie to niemożliwe bo nie ma Pani tych tabletek.

Natomiast drugie wyjście to przerwać przyjmowanie tabletek i zrobić 7 dniową przerwę. Pierwszy dzień przerwy to dzień pominięcia pierwszej tabletki.
Krwawienie powinno pojawić się podczas 7 dniowej przerwy.

Pozdrawiam