Zapomniałam wziąć ostatnią tabletkę - czy jest ryzyko ciąży?

Witam. Piszę do Państwa, gdyż zapomniałam ostatniej tabletki z opakowania 28 sztuk, które przyjmuje się bez przerwy (tabletki w okresie laktacji). Wzięłam, zapomniana tabletkę wraz z pierwszą z nowego opakowania czyli 24 godziny przerwy. Stosunek odbywał się dnia, kiedy powinnam zażyć ostatnią tabletkę z blistra. Czy powinnam obawiać się, że zajdę w ciążę? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Rozumiemy, że mówiąc o tabletkach przeznaczonych dla kobiet karmiących, ma Pani na myśli minipigułki, czyli preparat jednoskładnikowy. Minipigułkę koniecznie trzeba brać codziennie dokładnie o tej samej porze przez kolejne dni nie robiąc przerw nawet między kolejnymi opakowaniami. Zażycie tabletki z opisanym przez Panią opóźnieniem jak najbardziej mogło zmniejszyć skuteczność antykoncepcji, co mogło skutkować zapłodnieniem. Powinna Pani zatem wykonać test ciążowy. By był wiarygodny proszę go wykonać 10-14 dni po stosunku.