Zapomniana tabletka i pojawienie się krwawienia a ciąża

Witam, czy jeśli zapomniałam wziąć 7 tabletki z blistra, a wystąpiło krwawienie z odstawienia mogę być pewna, że nie jestem w ciąży? w tym samym dniu co zapomniałam wziąć tabletki współżyłam. Czytając ulotkę dołączoną do opakowania jest zdanie Jeżeli pacjentka zapomniała przyjąć którą kolwiek z tabletek z blistra , a w pierwszym okresie bez tabletek nie wystąpiło krwawienie, może to oznaczać, że pacjentka jest w ciąży. na ile prawdziwe jest to w tym przypadku?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jest bardzo niskie. W celu "ostatecznego" wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego.