Zarażenie się od kota wirusem FIP

15.08.2014r u mojego kota, który nie miał kontaktu ze zwierzętami i nie wychodził na dwór wykryto wirus FIP.Bardzo schudł,miał biegunkę,ślinił się, nie chciał jeść.Wcześniej przez kilka dni dostawał kroplówkę i zastrzyki, wyniki krwi miał okropne, szczególnie bardzo obniżone leukocyty.Mógł chorować od lutego. Dopiero wczoraj zrobiono USG brzucha i ma w otrzewnej dużo płynu.Czy ja mogłam się zarazić przez kontakt ze śliną lub podczas sprzątania kuwety, bo dostałam biegunkę.Dodam,że mam hashimoto.

Występowanie FIP nie zostało udokumentowane u innych gatunków zwierząt, niż kotowate. Nie wiadomo czy FIP stanowi jakiekolwiek niebezpieczeństwo dla ludzi.