Zarażenie świerzbem i zarażanie innych

Czy jeżeli ktoś przebywał z osobą zarażoną świerzbem i prawdopodobnie się zaraził-to pomimo że nie ma objawów(ponieważ są zauważalne dopiero po 4 tyg)może zarażać???

Czasami pacjentowi trudno jest stwierdzić, że ma objawy świerzbu, bo mogą one rozwijać się powoli. W takim razie w tym okresie może już zarażać. Proszę udać się do dermatologa, który dokładnie obejrzy skórę stwierdzi, czy w Pani przypadku możliwe jest zakażenie świerzbowcem i zarażenie innych bliskich osób.