Zdiagnozowanie świerzbu

Witam Jak można szybko i w 100 % zdiagnozować czy jest się chorym na świerzb czy nie ? Od jakiegoś czasu mam na ciele wysypkę , byłem u jednego dermatologa i po pobraniu próbki i badania pod mikroskopem stwierdził ,że to świerzb inny zaś stwierdził że świerzbu nie widzi lecz alergię. Nie wiem co robić , od paru miesięcy nie funkcjonuje normalnie , przeczytałem że świerzbem można zarazić nawet przed podanie ręki więc żyje w strachu że mógłbym kogoś zarazić , o życiu towarzyskim nie wspominając...

Witam, świerzb powoduje charakterystyczne dolegliwości, Swiąd nasila się po rozgrzaniu skóry, pod kołdrą, w kąpieli. Najlepiej profilaktycznie przeleczyć się przeciwświerzbowo, Jeżeli jest poprawa, to leczyć do końca pod kontrolą dermatologa.
Pozdrawiam AS