Jak skutecznie sprawdzić czy jestem chory na świerzb?

Jestem po terapii różnymi maściami rzekomo po świerzbie , leczyłem się 2 razy inectoscabem i Crotaminem ,robiłem wszystko z zaleceniami lekarzy a nawet ponad . Maści itd. stosowałem ok 2 miesięcy temu jednak dalej wychodzą mi jakieś krostki jednak wcale mocno mnie nie swędzą , jestem alergikiem i ostatni dermatolog powiedział ,że tu może leżeć problem. I moje pytanie brzmi : Jak mogę skutecznie sprawdzić ,czy jestem chory na świerzb ? Chcę w końcu normalnie żyć (wyczytałem bowiem że świerzb jest chorobą mocno zakaźną i można się nim zarazić nawet przez podanie ręki) unikałem znajomych , bałem się podawać ludzią rekę na przywtianie z myślą ,że mogę ich zarazić , bałem się nawet jechać czyimś samochodem , ale najgorsze w tym wszystkim jest to ,że od paru miesięcy unikam kontaktów z moją dziewczyną i( oczywiście o niczym jej nie powiedziałem )

Zastosowane przez Pana leczenie wydaje się być skuteczne, niepokoi natomiast fakt, że nie powiedział Pan o schorzeniu najbliższym. W przypadku rozpoznania świerzbu, należny profilaktycznie poddać leczeniu wszystkich członków rodziny i partnerów. Należy dodać, że nawet po skutecznym leczeniu świerzbu mogą pozostać zmiany skórne (najczęściej jest to podrażnienie po leczeniu). Proszę o kontakt z dermatologiem.