Zarost ciała u mężczyzny a wiek

Witam, mam 21,5 roku i trochę owłosienia na brzuchu i klatce. Problem w tym, że nie chcę już mieć więcej i stąd moje pytanie, czy da się jakoś sprawdzić, czy moje owłosienie jest już finalne czy jeszcze obrosnę? Do którego roku życia się rozwija owłosienie ciała? Pojawiły mi się też włosy na dole pleców, dość sporo ale jasne i cienkie - mało widoczne, czy to oznacza, że plecy także będę miał owłosione? Mój ojciec jest mocno cały owłosiony, czy to się dziedziczy?

Aleksander Ropielewski

Najpewniej i Pan będzie miał rozległe owłosienie typu męskiego, ponieważ cecha ta jest jak najbardziej dziedziczna. Typ owłosienia zwykle ukształtowuje się do 30 roku życia, jednak po zakończeniu dojrzewania płciowego są to niewielkie zmiany.