Zastrzyki Clexane a parametr krwi PDW 52,7

Witam, Jestem po zakrzepicy żył głębokich oraz po zatorowości płucnej. Od listopada dostaję zastrzyki cleaxane 0,6 x2dziennie. Chirurg naczyniowiec stwierdził, że takie leczenie mam stosować do połowy kwietnia. Ostatnio kardiolog stwierdził, że mogą być tego skutki uboczne. Bardzo proszę o poradę, czy zastrzyki w takiej dawce, zażywane przez tak długi czas mogą zaszkodzić? Niepokoi mnie parametr krwi PDW 52,7 (10GSD). Bardzo proszę o pomoc w interpretacji.

Lek. Katarzyna Szymczak

Faktycznie PDW jest znacznie podwyższone, świadczy o ich zróznicowanej wielkości, czy liczba płytek jest prawidłowa? ważniejszym i czestszym skutniem ubocznym stosowania heparyny jest małopłytkowość. Ciężko jest oceniac słuszność leczenia nie znająć całej historii choroby, długość przyjmowania leku jest różna w poszczególnych sytuacjach.
Pozdrawiam