Zastrzyki hormonalne depoprovera a krwawienie

witam. przez ponad rok bralam zastrzyki hormonalne depoprovera. po zaledwie 4,5 miesiaca cos zaczelo sie dzic z organizmem. Zaczelam krwawic az do 2 miesiecy a pozniej bylo jeszcze gorzej: stracilam polowe swoich kiedys bujnych wlosow i czysta buzie''. Ginekolog stwierdzil ze nic mi nie jest, skoro po kolejnym miesiacu krwawienie ustalo. Jednak sama zadecydowalam i przestalam stosowac depoprowere. Zrobilo sie gorzej. Prosze o rade Sylwia

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani jakie objawy pojawiły się po odstawieniu depo provera. Niewykluczone jednak, że objawy mają podłoże hormonalne. Sugeruję ponowną konsultację ginekologiczną, ew. endokrynologiczną.