Zatkany nos i zatoki oraz alergia na kurz

Witam od marca mam problem z zatkanym nosem. 7 lat temu mialem stwierdzona alergie na kurz i roztocza. Bralem wtedy Flixonase i Buderhin w sprayu oraz tabl. Flonidan i pomoglo. Teraz czuje ze mam zatkane zatoki i nos. Uzywam Nasic bo wtedy moge oddychac i pomaga mi na noc ale nie mozna go caly czas uzywac. Prosze o porade bo to juz jest meczace i nie wiem jak sobie z tym poradzic.

Witam,
podawane przez pana objawy są typowe dla tzw blokady nosa. Może powodować ją reakcja na alergen wziewny.
Musi udać się pan na wizytę do lekarza, który zaordynuje właściwe leczenie.
Nadużywanie preparatów zawierających xylometazolinę miejscowo zwężającą naczynia krwionośne i łagodzącą odczyn zapalny,może powodować nadmierne wysuszenie błony śluzowej nosa a w konsekwencji nawet zaburzenia węchu.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Mudel