Zatrucie pustego zęba

Witam.Mam problem.Miałem robione RTG zęba.Wskazało mi na pusty ząb.Dentystka go otworzyła i zatruła.Powiedziała,że mam 2 tygodnie na zdecydowanie się czy lecze kanałowo.Po 2 tygodniach zaczął mnie boleć ten ząb.Trucizna zeszła,byłem u innej dentystki zatruła go ponownie.Teraz minęły 2 tygodnie,ale boli.Jestem zdecydowany na usunięcie tego zęba,ale są kolejki i najszybciej będę mógł zostać przyjęty na początek czerwca.Co mam robić.Nie stać mnie na prywatne.Ząb lekko się chwieje.Prosze o pomoc.

Witam!
Może Pan usunąć ząb bezpłatnie w ramach NFZ. Jeżeli ząb Pana boli, to w każdym gabinecie z kontraktem powinien Pan być przyjęty w dniu zgłoszenia,gdyż takie są warunki umowy z NFZ!!!
Pozdrawiam.