Zawroty głowy a początki stwardnienia rozsianego

Witam bardzo często mam zawroty głowy,cała sie trzęsę, często biegam do toalety mam ucisk na pęcherz.Czasem ciężko mi oddychać a serce bije jak oszalałe bywa tez tak że jak zacisne pięść to potem z trudem ją rozluźniam nawet kiedy sie zasiedzę to mięsnie mam zastałe. Choruję na niedoczynność tarczycy zażywam euthyrox obecnie wyniki mam dobre.Nie wiem co sie ze mną dzieję. Boję sie przypisuję sobie różne choroby że może to początki stwardnienia rozsianego.Nie wiem co mi jest prosze o radę.

Witam! Opisane przez Panią objawy nie są swoiste, co oznacza że mogą towarzyszyć więcej niż jednej jednostce chorobowej. Ich opis nie wskazuje jednak na rozpoznanie sm. Może natomiast być związany z tzw. zaburzeniami nerwicowymi. Myślę że warto skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i badania fizykalnego zaproponuje odpowiednie postępowanie.