Nerwica, wibracje stóp i drżenie mięśni a stwardnienie rozsiane

Jestem bardzo nerwowa,lekarz rodzinny podejrzewa silną nerwicę,zażywam relanium. Od maja mam wibracje w podeszwach stóp(pojawiają się pod wpływem nagłego, silnego stresu, z przerwami nawet 2-3 dniowymi).Od wielu lat miewam drgania mięśni, ale od 4 dni ciągle czuję wibrację w mięśniu pośladkowym. Zażywam od paru dni magnez b6.Bardzo boję się chorób, teraz szczeg SM, SLA, prosiłam lekarza rodzinnego o skierowanie do neurologa, ale on nie widzi podstaw, radzi konsultacje psychiatryczną..
KOBIETA ponad rok temu

Witam! Radziłabym zaufać lekarzowi rodzinnemu i skonsultować swoje objawy z psychiatrą. Drżenia nasilające się pod wpływem stresu wskazują na problem natury psychicznej, a takie z całą pewnością powinien zweryfikować specjalista. Dodatkowo niewskazane jest, aby zażywać przewlekle leki z grupy benzodiazepin, do których należy relanium, gdyż mają one potencjał uzależniający. Nie powinna Pani krępować się wizyty u specjalisty, gdyż schorzenia psychiatryczne są chorobami jak każde inne i można je skutecznie leczyć. Pozdrawiam.

Opisane objawy nie wskazują na SM ani na SLA Relanium należy do grupy benzodwuazepin, ma działąnie uspokajające, przeciwdrgawkowe i nasenne, dobrze rozluźnia mięsnie Wskazana konsultacja psychiatryczna ze względu na objawy nerwicy lękowej, może też obniżoengo nastroju, deresji. Może są też inne powody do zdenerwowania. Regularna aktywność fizyczna i dobra dieta, uzupełnienie magnezu, wapnia i potasu ! Do psychiatry można zgłąszać się bez skierowania