Czy istnieje zagrożenia, że taki wynik to początek stwardnienia rozsianego?

Dzień dobry, Mam problemy z drętwieniem lewej ręki i lewej nogi, pogorszyła mi się ostrość w lewym oku. Zrobiłem prywatnie badanie rezonansem magnetycznym. Opis badania Opis badania MR głowy (2021-08-14) Badanie wykonane w obrazach T1, T2 zal, w sekw. FLAIR, DWI, SWI w przekrojach osiowych oraz T2 w przekrojach strzałkowych i czołowych. W sekwencji SWI widoczne ognisko 2,5mm umiarkowanie zwiększonej podatności magnetycznej w moście; jest ono słabo hyperintensywne w obrazach T2-zależnych oraz w sekwencji FLAIR; nieuchwytne w obrazach T1. Może odpowiadać drobnemu naczyniakowi jamistemu czy teleangiektazji. Proponuję badanie kontrolne za ok. 6m-cy z podaniem środka kontrastowego. Poza tym zmian ogniskowych o patologicznej intensywności sygnału nad- i podnamiotowo nie stwierdza się. Prawidłowa intensywność sygnału z istoty szarej i białej mózgowia. Bez cech restrykcji dyfuzji w DWI/ADC. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Umiarkowanie poszerzone przestrzenie płynowe na sklepistości płatów czołowych i ciemieniowych - wariacja normy. Poza tym przestrzenie podpajęczynówkowe pod- i nadnamiotowo w normie wiekowej. Wizytę u neurologa mam zaplanowana na za 3 tygodnie. Proszę o odpowiedź czy istnieje zagrożenia ze taki wynik badania to jest początek stwardnienia rozsianego ?

Witam! Przedstawione przez Pana dolegliwości bardziej przemawiają za zaburzeniami nerwicowymi. Stwierdzenie w RM jednego ogniska (najprawdopodobniej sprawa naczyniowa) absolutnie nie przemawia za SM. Proszę się trzymać zalecenia opisującego badanie, czyli za 6 miesięcy kontrolne badanie z kontrastem. W tym czasie wskazane leczenie zaburzeń emocjonalnych. Powodzenia W. Łuczkowski.