Zawroty głowy i białe plamki u 19-latka

Miałem bardzo lekki ból głowy (dopiero był odczuwany jak "potrząsnąłem głową" na boki), normalnie bym tego bólu nie zauważył ale od dzieciństwa mam taki "tik" sprawdzania czy "boli" mnie głowa poprzez potrząśnięcie głową. Po około 3 tyg pojawił się ból głowy "normalny" czyli funkcjonując normalnie można było go odczuć. Mam lekkie zawroty w głowie w ciągu dnia i plamki białe "latają". Pojawiło się takie lekkie ciśnienie miedzy oczami a czołem.Czy to może być spowodowane stresem i tym że mało jem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być wynikiem napięcia emocjonalnego jak i nieprawidłowej diety. Teoretycznie może być to także wynik nadciśnienia, infekcji jak i wielu innych schorzeń. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz pokieruje dalszym postępowaniem.