Zawroty głowy i omdlenia a zwyrodnienie kręgów szyjnych

Witam , zaczeło się od ciągłych zawrotów głowy i drętwienia kończyn szczególnie rąk, czy faktycznie przy zwyrodnieniu kręgów szyjnych mogą być takie objawy jak ciągłe zawroty głowy , czasem omdlenia i ogólne złe samopoczucie , czasem człowiek ma tego dość :-( Dodam od siebie że miałem już badania typu: 1.RTG odcinka szyjnego kręgosłupa - zwyrodnienie 2.TK głowy - ok 3.Doppler - lekko spowolniony przepływ w jednej żyle ale po konsultacji z lekarzem w normie - ok 4.Laryngolog zatoki, nos, uszy

Renata GrzechociĹska

Witam.
Objawy jakie Pan wskazał a szczególnie bóle głowy i drętwienia kończyn jak najbardziej mogą być spowodowane chorobą zwyrodnieniową. Jeżeli pozostałe badania diagnostyczne nie wykazały nieprawidłowości można podejrzewać, że również spowodowane są zwyrodnieniem. Jednak proponowałabym wykonać dokładniejszą diagnostykę u neurologa.
Pozdrawiam