Zawroty głowy i uczucie mdłości a wskazania do badania rezonansu magnetycznego

Witam . Mam 24 lata .Mam zawroty głowy i uczucie mdłości. Byłam u lekarza rodzinnego dostałam lek na zawroty i mam umówiony prywatnie rezonans oraz neurologa po otrzymaniu wyników. Ale zastanawia mnie to czy powinnam wykonać rezonans magnetyczny głowy czy układu szyjnego .???wspomnę że mam przyspieszony rytm zatokowy serca i biorę propranolol 20 . Uczucie ciężkości głowy i takie dziwne uczucie dretwego karku mnie nęka najbardziej kiedy pochylam głowę do tyłu oraz na bok. Dziękuję za pomoc

W przypadku wystąpienia zawrotów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem lub laryngologiem. W diagnostyce zawrotów głowy podstawowe znaczenie ma ich charakterystyka: charakter, pora występowania, pozycja w jakiej występują, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby, przyjmowane leki... itd... itd...