Zawroty głowy, mdłości i zaburzenia widzenia a możliwe przyczyny
Witam,mam duży problem z zawrotami głowy do tego dochodzą mdłości,zaburzenia wzroku czasem mowy również,wszystko trwa od około roku,ale objawy wciąż się nasilają.Zrobiłem chyba wszystkie możliwe badania między innymi;rezonans mag.głowy,usg tętnic szyjnych,rtg kręgosłupa,usg jamy brzusznej,ekg,badanie krwi na cukrzyce,cholesterol(nieznacznie podwyższony),reszta badań w normie.odwiedziłem kilku specjalistów i żaden nie potrafi jednoznacznie określić co mi dolega.Może ktoś mi tutaj pomoże?

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Jeśli wszystkie wyniki są prawidłowe przyczyną mogą być zaburzenia psychosomatyczne. Sugeruję wizytę u psychologa.
Pozdrawiam.
Diagnostyka zwrotów głowy jest trudna. Przede wszystkim ważny jest charakter zawrotów, podstawowe znaczenie ma charakterystyka zawrotów, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące i wiele innych cech. Przy niektórych rodzajach zawrotów gowy badania dodatkowe są prawidłowe a rozpoznanie stawia się wyłącznie na podstawie objawów.