Zawroty głowy oraz kilka innych objawów

Wiek: 24, mężczyzna. Od kilku dni mam złe samopoczucie. Nie przejmowałbym się tym, gdyby nie tyle dziwnych objawów naraz. Zaczęło się to w niedziele, gdy się obudziłem. Poczułem się jakbym wypił ze 3 kawy naraz (po prostu czułem jakbym się trząsł cały w środku). Nie zwracałem na to zbytniej uwagi dopóki nie wstałem, ponieważ wtedy się wszystko zaczęło. Ciężko mi było utrzymać równowagę poprzez częste zawroty głowy, zaraz po tym przyszły nudności z lekkim bólem głowy, senność w dzień - brak snu w nocy, trzęsły mi się ręce a nogi były jak z przysłowiowej waty. Sadze, ze nie byłoby w tym nic nienormalnego, gdyby z dnia na dzień objawy się nie nasilały. Nudności przychodzą i odchodzą (tak samo jak bóle głowy), zawroty głowy są trochę rzadsze ale silniejsze. Najgorzej jest zwalczyć 3 objawy tj. -Uczucie trzęsącego się ciała (co jest bardzo widoczne w szczególności na dłoniach) -Zaburzenia snu -Oraz coś co pojawiło się dopiero wczoraj wieczorem. Są to przyspieszone nerwowe ruchy, oraz coś co odczuwam w głowie, tak jakby nerw "strzelał", co wiąże się z lekkim bólem i odrzutem głowy w tył. Problem z nerwem (tak mi się zdaje) pojawia się kiedy już spokojnie leżę w łóżku i próbuje zasnąć. Ciężko jest się z tym uporać w pracy (szczególnie przez ostatnie dwa dni). Cokolwiek to jest, jak mogę się tego pozbyć ? Z góry dziękuję za odpowiedz, Piotr
ponad rok temu

Witam,

Opisane objawy oraz ich nagłe pojawienie się powinny skłonić do pilnej wizyty u lekarza rodzinnego, a w wypadku jego niedostępności- konieczne może być skorzystanie z nocnej pomocy lekarskiej lub udanie się do izby przyjęć szpitala.

Bez dokładnego wywiadu i badania nie sposób określić przyczyny, a jest to niezbędne, by przerwać dolegliwości.

Jedną z możliwych przyczyn mogą być zaburzenia rytmu serca -np. napad częstoskurczu.
Utrzymywanie się a nawet nasilanie opisanych objawów może być niebezpieczne nawet dla życia dlatego doradzam pilny kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam