Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć te zawroty głowy u 26-latki?

Mam dość już dłuższy czas problemy z zawrotami i bólem głowy. Ból odczuwam, jakby ktoś mi ściskał w środku mózg, natomiast przy zawrotach głowy mam też zaburzenia widzenia, podobne uczucie jak się jest pijanym, a do tego trzęsie mnie od środka. Ostatnio zauważyłam, że zawroty przybierają na sile przed nadchodzącą miesiączką, a w trakcie nie ustepuje, jest wręcz gorzej. Ból jak i zawroty trwają cały dzień, jest to bardzo uciążliwe, żadne leki nie pomagają, a przy miesiączce nie doskwiera mi ból brzucha, ale jest jak balon, rozpiera mnie od środka. Sama nie wiem już co może być tego przyczyną.
KOBIETA, 26 LAT 2 miesiące temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam! Przy prawidłowych wynikach badań laboratoryjnych, opisane przez Panią dolegliwości można zaliczyć do zaburzeń nerwicowych. Objawy praktycznie są identyczne jak w chorobach somatycznych, jednak typowe leczenie nie daje żadnych efektów lub są one skromne. Przy nerwicach podstawowym leczeniem jest psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi, uporządkowanie trybu życia i rytmu biologicznego. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy