Jak leczyć te zawroty głowy u 26-latki?

Mam dość już dłuższy czas problemy z zawrotami i bólem głowy. Ból odczuwam, jakby ktoś mi ściskał w środku mózg, natomiast przy zawrotach głowy mam też zaburzenia widzenia, podobne uczucie jak się jest pijanym, a do tego trzęsie mnie od środka. Ostatnio zauważyłam, że zawroty przybierają na sile przed nadchodzącą miesiączką, a w trakcie nie ustepuje, jest wręcz gorzej. Ból jak i zawroty trwają cały dzień, jest to bardzo uciążliwe, żadne leki nie pomagają, a przy miesiączce nie doskwiera mi ból brzucha, ale jest jak balon, rozpiera mnie od środka. Sama nie wiem już co może być tego przyczyną.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam! Przy prawidłowych wynikach badań laboratoryjnych, opisane przez Panią dolegliwości można zaliczyć do zaburzeń nerwicowych. Objawy praktycznie są identyczne jak w chorobach somatycznych, jednak typowe leczenie nie daje żadnych efektów lub są one skromne. Przy nerwicach podstawowym leczeniem jest psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi, uporządkowanie trybu życia i rytmu biologicznego. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty