Zaznaczone objawy dehydratacji krążka międzykręgowego na poziomie L4/L5 z obniżeniem intensywności jego sygnału

Witam, Karol 27 lat. Spłycona fizjologiczna lordoza kręgosłupa lędźwiowego. Zaznaczone objawy dehydratacji krążka międzykręgowego na poziomie L4/L5 z obniżeniem intensywności jego sygnału w obrazach T2-zależnych. Przepuklina tylna prawo strona tego krążka z wypuklaniem się krążka prawego do prawego otworu międzykręgowego i możliwości ucisku prawego korzenia nerwowego na tej wysokości.Torbiel około korzeniowa o średnicy ok. 15mm na wysokości S2 po stronie lewej. Co to oznacza. Jak można leczyć ?

Piotr Pilarski

Należy wynik skonfrontować z objawami. Sugeruję wizytę u neurochirurga aby rozważyć leczenie chirurgiczne.

Pozdrawiam.