Zaznaczone oznaki zmian zwyrodnieniowo-zniekształcających na całej długości odcinka
Witam serdecznie , proszę o interpretacje wyniku RTG . Ograniczenie lordozy lędźwiowej. Zaznaczone oznaki zmian zwyrodnieniowo -zniekształcających na całej długości odcinka l/s kręgosłupa w postaci osteofitozy brzeżnej na przednich , bocznych i mniej na tylnych krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych .Osteochondrotyczne zwężenie tarczy miedzykręgowej L5-S1 -oznaki dyskopatii .Spina bifida S1i obraz wady rozwojowej łuku L5. Byłem kierowca zawodowym , gram w tenisa stołowego + siłownia .Bartek 35l

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze oraz dyskopatia połączone z wadą rozwojową. Moga one powodować dolegliwości bólowe kręgosłupa oraz zaburzenia czucia kończyn dolnych i oddawania mczu i stolca. Wskazana rehabilitacja pod okiem fizjoterapeuty, a w przypadku nasilenia oobjawów rozważenie operacji. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem.
Lek. Tomasz Budlewski
Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna interpretacja powyższego wyniku. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Sądzę, że konieczna jest konsultacja lekarza neurochirurga.