Zażycie pokruszonej tabletki Daylette

Witam, zażywam tabletki daylette. Dzis miałam zażyć 14 tabletke z blistra, niestety okazało się, że jest pokruszona w kilka części. Połknełam je, ale dla pewności zażylam tabletke przeznaczoną na 15 dzień. Moje pytanie jest takie czy to nie zachwieje skuteczności antykoncepcji jeżeli zamiast 24 aktywnych zażyje 23. I okres brania tabletek z 28 dni zmieni się na 27 ? Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proszę następne "aktywne" tabletki wziąć jedne dzień wcześniej. A następne zgodnie z zaleceniami.
Pozdrawiam