Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zoely a Daylette

Witam, ostatnio Pani doktor zmieniła mi tabletki Daylette na Zoely. Niestety zapomniałam zapytać, w jaki sposób przejść na Zoely, aby zachować ochronę antykoncepcyjną. Czy należy skończyć Daylette i zażyć 4 tabletki placebo, a potem bezpośrednio zażyć Zoely, czy może nie zażywać tabletek placebo i bezpośrednio po aktywnych Daylette zażyć Zoely, czyli nie robić przerwy na krwawienie? Bardzo proszę o odpowiedź, bo już trochę zgłupiałam z tym wszystkim. Chciałabym, żeby ochrona antykoncepcyjna przy przejściu na Zoely została całkowicie zachowana, a jeśli miałaby w jakiś sposób zniknąć to chciałabym wiedzieć w jakich terminach nie powinnam uprawiać seksu albo powinnam się jakoś dodatkowo zabezpieczyć. Czy przejście z Daylette na Zoely jest skomplikowane i mogą przy tym wystąpić jakieś efekty uboczne czy raczej nie? Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i serdecznie pozdrawiam.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Proszę przyjąć wszystkie tabletki Daylette, w tym 4 placebo a następnie rozpocząć przyjmowanie tabletek preparatu Zoely. Nie ma powodów do niepokoju - skuteczność antykoncepcyjna będzie zachowana.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy