Zmiana tabletek z Daylette na Mercilon

Lekarz zmienił mi tabletki antykoncepcyjne z Daylette na Mercilon. Jak mam zacząć je stosować? Czy wtedy, kiedy skończę całe opakowanie Daylette włącznie z tabletkami placebo i od razu po tym zacząć Mercilon? Czy po przejściu z jednego na drugie opakowanie ochrona antykoncepcyjna jest zachowana i nie jest konieczne żeby stosować dodatkowe środki zabezpieczające?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę dokończyć opakowanie poprzedniego preparatu i bezpośrednio rozpocząć kolejne. Nie wiem jaka natomiast była przyczyna zmiany preparatu. Protekcja powinna być zachowana jeżeli nie będzie Pani stosować żadnych przerw i pobierać tabletki regularnie. Pozdrawiam.